SPORTURI  »  TENIS  »  TURNEUL DE LA SYDNEY

Înfrîngere pentru Mergea și Bopanna » Ce doi au pierdut finala turneului de la Sydney

Articol de GSP - Publicat sambata, 16 ianuarie 2016 09:20

Cuplul Florin Mergea - Rohan Bopanna, cap de serie numărul patru, a pierdut finala turneului de la Sydney.

Românul și indianul au fost învinși în minimum de seturi, scor 3-6, 6-7(6), de perechea Jamie Murray - Bruno Soares. Partida a durat o ora și 30 de minute.

Mergea și Bopanna au început primul set cu un break, dar imediat au fost egalați. La scorul de 5-3, Soares și Murray au făcut break-ul decisiv și au cîștigat setul, scor 6-3.

În a doua parte, cele două perechi au mers cap la cap pînă în tie-break, acolo unde Murray și Soares s-au impus cu 8-6 și au cîștigat meciul.

Pentru accederea în a șasea finală a lor, Mergea și Bopanna vor primi un cec în valoarea de 11.500 de dolari și 150 de puncte ATP.