SPORTURI  »  TENIS  »  WTA CHARLESTON

Irina Begu și-a aflat adversara din sferturi de la Charleston » Cu cine joacă + ora de disputare a meciului

Articol de GSP - Publicat vineri, 07 aprilie 2017 08:46

Irina Begu (33 WTA) a acces ieri în sferturile de finală ale turneului de la Charleston, după ce a învins-o în minimum de seturi pe australianca Samantha Stosur, scor 7-5, 6-3.

Românca ajunge astfel la cel mai bun rezultat din acest an, fiind pentru prima oară în 2017 când reușește să lege trei victorii la rând.

În sferturile de finală ale turneului de la Charleston, Begu o va întâlni pe rusoaica Daria Kasatkina (19 ani, 42 WTA).

Cele două vor disputa cel de-al cincilea meci direct, rusoaica conducând cu 3-1 în raportul meciurilor directe.

De altfel, două dintre victoriile rusoaicei au venit chiar în acest an, Kasatkina învingând-o pe Begu la Brisbane și la Doha.

Disputa dintre cele două va avea loc azi, de la ora 20:00. Meciul va fi live la TV Digi Sport 3.