SPORTURI  »  TENIS  »  TURUL II

Ana Bogdan, eliminată în turul 2 de la Wimbledon

Articol de GSP - Publicat miercuri, 05 iulie 2017 21:21

Ana Bogdan a fost învinsă de Caroline Garcia, în turul 2 de la Wimbledon, scor 4-6, 3-6.

Istoric Setul 1. Toate gameurile din primul set au fost foarte disputate, cu Ana forțând constant pe serviciul adversariei.

Franțuzoaica a reușit, totuși, breakul la mijlocul primului set, 2-4, Ana a recuperat, 4-4, dar Caroline Garcia a reușit din nou breakul, de data asta decisiv în set, 4-6.

Istoric Setul 2. În cea de-a doua parte a meciului, Caroline Garcia a condus tot timpul, grație unui break timpuriu, pe care l-a fructificat.

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”