SPORTURI  »  TENIS  »  TURNEUL DE LA MADRID

Doză de moral! Victorie categorică pentru Halep în primul tur de la Madrid! Și-a aflat adversara din turul următor

Articol de GSP - Publicat duminica, 01 mai 2016 19:48

Simona Halep n-a avut nici o problemă în primul tur de la Madrid unde a zdrobit-o pe Misaki Doi, scor 6-0, 6-3.

Românca a câștigat în minimum de seturi. Pe primul l-a luat în doar 23 de minute, scor 6-0. Al 2-lea a fost ceva mai echilibrat.

Ocupanta locului 7 WTA și l-a adjudecat și pe cel de-al doilea, însă Misaki Doi a reușit să câștige trei game-uri. Jucătoarea de tenis de pe locul 45 WTA cedat până la urmă, scor 3-6.

Karin Knapp (72 WTA) a câștigat meciul cu Margarita Gasparyan (48 WTA) în 3 set-uri și o va întâlni pe Halep în turul următor. Italianca s-a impus împotriva rusoaicei, scor 4-6, 6-3, 6-2.

Ajunsă pe locul 7 WTA, Simona Halep e pregătită să facă din nou un turneu mare la Madrid, acolo unde în urmă cu 2 ani a jucat finala, pe care a pierdut-o în fața Mariei Șarapova.

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”