SPORTURI  »  TENIS  »  NURNBERG

Meciul Soranei Cîrstea din "sferturi" la Nurnberg, întrerupt în decisiv » Ce s-a întâmplat

Articol de GSP - Publicat joi, 25 mai 2017 22:23

Sorana Cîrstea (67 WTA) și Yulia Putintseva (28 WTA) au jucat azi în sferturile de finală ale turneului de la Nurnberg, însă partida a fost întreruptă în setul decisiv, la scorul de 6-3, 3-6, 4-4.

Motivul oficial al înteruperii jocului este întunericul, arena nefiind dotată cu nocturnă. Astfel, cele două vor continua meciul vineri, însă nu se știe încă ora.

Învingătoarea din acest meci va juca în semifinale cu Barbora Krejcikova (locul 254 WTA).

Playtech: TRAGEDIE! Doliu URIAȘ în politica din România! A MURIT în urmă cu puțin ...

Ianis Hagi și Dennis Man, în centrul atenției la reunire » Ținute extravagante alese de „tricolori”