SPORTURI  »  TENIS  »  US OPEN

Mihaela Buzărnescu, out de la US Open » Românca nu a rezistat ritmului impus de Wozniacki

Articol de GSP - Publicat marti, 29 august 2017 03:05

După Irina Begu, învinsă de Katerina Kozlova, și Mihaela Buzărnescu a fost învinsă în turul inaugural al turneului de la US Open.

Românca, aflată în premieră pe tabloul unui turneu de Mare Șlem, a fost învinsă în minimum de seturi de Caroline Wozniacki, favorita cinci a competiției de la New York.

Wozniacki s-a impus cu 6-1, 7-5, la capătul unui meci care a durat o oră și 22 de minute.

Buzărnescu a fost net depășită de miza meciului în primul set, pe care l-a pierdut neverosimil, scor 1-6.

Românca a dat semne de revenire în setul secund, însă daneza s-a dovedit a fi prea puternică. Wozniacki a egalat, iar în cele din urmă s-a impus cu 7-5.