SPORTURI  »  TENIS  »  WIMBLEDON

Nu se mai joacă azi la Wimbledon » Meciurile lui Copil și Niculescu au fost amânate pentru mâine

Articol de GSP - Publicat miercuri, 29 iunie 2016 20:06

Sorana Cîrstea a fost eliminată în turul I de la Wimbledon, de Petra Kvitova. Meciul Pouille - Copil a fost întrerupt, în setul trei, din cauza ploii. Partida Niculescu - Krunici se va juca mâine.

Din cauza ploii, meciul Marius Copil - Lucas Pouille a fost întrerupt în setul trei, la scorul 4-6, 6-4, 1-0. Monica Niculescu nu a mai apucat să joace cu Alexandra Krunici. Partidele se vor disputa mâine.

Petra Kvitova - Sorana Cîrstea 6-0, 6-4

Sorana Cîrstea a fost eliminată de Petra Kvitova, după un meci controlat categoric de cehoaică, scor 0-6, 4-6.

Kvitova a dominat-o pe Sorana în primul set, 6-0, pe care l-a câștigat în doar 15 minute. În setul doi, românca a jucat mai bine și a echilibrat meciul, câștigând 4 game-uri. Kvitova a făcut un break, suficient pentru a câștiga meciul și pentru a merge mai departe.

update 19:00

Meciul Soranei Cîrstea cu Petra Kvitova va începe în scurt timp. Meciul dintre Monica Niculescu și Alexandra Krunici va începe la ora 20:00.

UPDATE 18:45

Momentant nu se știe când se vor relua meciurile de la Wimbledon. GSP vă va ține la curent cu evenimentele!

UPDATE 17:45

Ploaia pune în continuare probleme organizatorilor. Potrivit ultimului anunț, meciurile nu se vor relua mai devreme de 18:30.

update 17:00

La Wimbledon plouă în continuare, iar organizatorii au anunțat că niciun meci nu va începe mai devreme de ora 17:30, ora României.

update 15:30

Organizatorii au confirmat că niciun meci nu va începe mai devreme de 16:30.

update 15:15

Vremea continuă să le pună probleme organizatorilor. Marius Copil a ieșit pe teren însă nu și-a încheiat încălzirea din cauza ploii. Confruntarea dintre Thomas Berdych și Ivan Dodig s-a încheiat , iar pe terenul 18 urmează meciul Soranei Cîrstea. În acest moment, se joacă doar pe Arena Centrală, care este acoperită.

update 14:00

Începutul meciurilor a fost din nou amânat, astfel că românii nu vor juca mai devreme de ora 15:00.

La Londra a început din nou ploaia, iar meciurile nu vor începe mai devreme de 14:15.

Partidele se vor relua astăzi, iar pe lângă cei trei jucători amintiți, Simona Halep va juca în turul al doilea, împotriva italiencei Francesca Schiavone (locul 111 WTA), în jurul orei 16:30.