SPORTURI  »  TENIS  »  WTA CINCINNATI

Prima reacţie a Simonei Halep după calificarea în sferturi » De ce s-a temut de Lucie Safarova

Articol de GSP - Publicat joi, 14 august 2014 00:00 / Actualizat joi, 14 august 2014 21:44

Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală de la Cincinnati după victoria cu Lucie Safarova, scor 6-4, 7-5. În această fază, Simona va juca împotriva cîştigătoarei din partida Şarapova - Pavlyuchenkova.

Halep a oferit prima reacţie după a doua calificare consecutivă în sferturi la Cincinnati şi a explicat de ce s-a temut de adversara din Cehia:

"Aşa cum mă aşteptam, a fost un meci dificil, dar am luptat pentru el! Vă mulţumesc tuturor pentru susţinere!", a scris Simona Halep pe contul său de facebook după victoria cu Safarova.

Meciul din sferturile de finală se va disputa vineri seară sau sîmbătă dimineaţă. Programul nu a fost încă stabilit.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”