SPORTURI  »  TENIS  »  US OPEN

Prima reacţie a Simonei Halep după victoria din primul tur de la US Open » Ce a surprins-o

Articol de GSP - Publicat luni, 25 august 2014 00:00 / Actualizat luni, 25 august 2014 21:35

Simona Halep a cîştigat partida din primul tur de la US Open în 3 set-uri cu Danielle Rose Collins 2-1 (6-7 / 6-1 / 6-2). Românca recunoaşte că a fost emoţionată, motiv pentru care a intrat mai greu în joc.

"Mă bucur că am cîştigat această partidă, adversara a jucat foarte bine, întotdeauna e foarte greu în primul tur la un turneu de Mare Şlem, am fost un pic emoţionată după primul set pentru că arena e foarte mare şi impresionantă.

A fost şi mai greu pentru că ea e americancă, iar publicul era de partea ei, însă au fost fair-play.

Per total am fost peste adversara mea, am fost mai agresivă, însă a trebuit să depun un efort considerabil să cîştig.

Vreau să iau doar lucrurile pozitive din acest meci şi să mă concentrez pe următorul meci, să iau totul pas cu pas", a spus Simona Halep la finalul jocului.

BOOM economic într-un oraș din România » Investiție de 650 de milioane de euro: fabrica de anvelope se mută din Rusia