gabib77  •  14 Martie 2016, 17:38

Mr. Druga, nu stiu cine e praf si jalnic, mai citeste si tu o carte si vezi cum si unde se foloseste cratima

1106626372702803
Iulian Druga  •  14 Martie 2016, 15:45

Sunte-ti jalnici, praf nu aveti macar respectul sa puneti o poza de la meciul de azi !

10202789258531585
Ulise Sender  •  14 Martie 2016, 15:02

nu servea pentru meci ... era la primire ... a avut 0-40, BREAK CU TREI MINGI DE MECI ... a pierdut una si a castigat game ( break ), set si meci ... cam asa ar trebui sa-si expuna informatiile "onor gazeta" ... http://www.flashscore.ro/meci/pKrFqQ38/#istoric-meci;2

dinamo_fan
dinamo_fan  •  14 Martie 2016, 14:08

sigur te citeste Simona aici. poate daca ii scrii pe FB sa ai sanse. Bvo Simona !

10201428207104922
Adrian Ionescu  •  14 Martie 2016, 13:48
Postat de catalynn pe 14 Martie 2016, 09:02

A controlat meciul autoritar si doar ușoară relaxare la 2-0 in setul doi a facut ca meciul sa dureze mai mult de o ora, si desi scorul in setul 2 a fost mai strâns Simona a fost al conducere in permanenta. In mod clar numai faptul ca a respirat același aer cu Steffi Graf a adus un plus de încredere, iar Darren Cahill in ultimile 3 saptamani pare ca si-a luat jobul cu adevarat in serios, asa ca am vazut si azi o Simona ca in vremurile ei cele mai bune. Singurul reproș e ca pe final a dat iar cu racheta de pământ, semn ca desi a facut progrese uriașe inca mai e de lucru la acest aspect extrem de important, daca nu cumva cel mai important!

Simona, dacă mă citește, trebuie să rezolve cele trei probleme pe care le are și care se condiționeză reciproc: nervii, condiția fizică și serviciul. Ea, ca orice român, crede că toate se pot rezolva din mers. Se înșeală!!!

Adrian Ionescu  •  14 Martie 2016, 13:41

Trebuie să recunoașteți că ascensiunea ei a fost cam bruscă. Acum va urca pe calea firească. Îi urez succes! PS. Cu condiția să nu mai piardă în mod ... surprinzător... la jucătoare plasate sub locul 500 WTA. Știți ce vreau să spun.

plischi
plischi  •  14 Martie 2016, 13:26

nu pot comenta partida pentru ca fiind patronat de niste masculi - amatori de tenis masculin, de rugby, de polo - nu prea am acces la sportul feminin (ma si mir ca ne dau macar handbal cu fete), ma bucur de rezultat, invinsa de azi nefiind fitecine. sper s-o tina tot asa, ca tavalugul trebuia oprit si doar rezultatele bune aveau aceasta capacitate. succes mai departe, simona!

480535402132495
Silviu Vasile Dumitrescu  •  14 Martie 2016, 13:19

Unde sunt lătrăii cu „ţărăncuţa”, „obosita”, ...„expirata”??! *** miliardarului de carton care nici măcar un turneu în ţara asta nu este în stare să ţină. Restul „afacerilor” le vinde una câte una pentru că nu mai are suportul „acoperiţilor” (li se cam strică joaca...), iar pe el nu-l duce capul, ...nu l-a dus niciodată.

817570691657743
Oana Miulescu  •  14 Martie 2016, 13:06

Bravo Simona, o victorie muncita! Mult noroc pe mai departe!

1330932246935371
Romeo Nedelcu  •  14 Martie 2016, 11:13

Da articol facut pe genunchi , cel care a scris acest articol se sontrazice singur si cel mai probabil nu a urmarit meciul ex : De aceea l-am și chemat la finalul setul doi, ca să mă ajute cu acel break" Halep l-a chemat pe australian pe bancă pentru a o sfătui, când scorul era 5-4 și urma să servească pentru meci. Se cam bat cap in cap sa faci break sau sa servesti. Simona a facut break la 15