SPORTURI  »  TENIS  »  REZULTAT

S-a oprit în turul doi » Înfrângere pentru Sorana Cîrstea la Linz

Articol de GSP - Publicat miercuri, 12 octombrie 2016 17:29

Sorana Cîrstea, locul 83 în clasamentul WTA, a fost învinsă în turul doi al turneului de la Linz (Austria) de franceza Oceane Dodin (89 WTA).

Românca a fost surclasată de Dodin, pierzând clar, scor 2-6, 4-6, după o oră şi şase minute de joc.

Pentru participarea în turul doi, Sorana şi-a asigurat 30 puncte WTA şi un cec în valoare de 3.420 euro.

Pe tabloul principal al turneului de la Linz se află şi Monica Niculescu, ocupanta locului 50 WTA.

Ea este calificată în turul doi, unde o va înfrunta pe câștigătoarea meciului dintre Garbine Muguruza, favorita unu a competiției și turcoaica Cagla Buyukakcay, care se dispută azi.