SPORTURI  »  TENIS  »  TURNEUL DE LA PARIS

Simona Halep, eliminată în primul tur la Paris

Articol de GSP - Publicat miercuri, 08 februarie 2012 00:00 / Actualizat miercuri, 08 februarie 2012 18:35

Jucătoarea Simona Halep, locul 60 WTA, a fost învinsă, miercuri, cu scorul de 6-4, 6-4, de italianca Roberta Vinci, locul 23 WTA şi cap de serie numărul 7.

Românca a fost eliminată în primul tur al turneului de la Paris, cu premii în valoare totală de 637.000 de dolari. Halep va primi pentru evoluţia sa un punct WTA şi 4.800 de dolari.

La această competiţie, România mai este reprezentată pe tabloul principal de Monica Niculescu, care o va întâlni, în turul 2, pe Angelique Kerber (Germania), cap de serie numărul 9 şi locul 27 WTA.

Sursă: Mediafax