SPORTURI  »  TENIS  »  TURNEUL DE LA WUHAN

Simona Halep, prima reacție după calificarea în sferturile de finală: "Azi am avut doi adversari"

Articol de GSP - Publicat miercuri, 28 septembrie 2016 08:30

Simona Halep (locul 5 WTA) a câștigat partida împotriva Iaroslavei Șvedova (Kazahstan - 41 WTA), scor 6-3, 6-3 și s-a calificat în sferturile de finală de la Wuhan.

Românca este la prima calificare până în această fază a competiției a turneului de la Wuhan.

Halep a oferit prima reacție chiar după finalul jocului:

"Sunt foarte fericită să fiu din nou aici. Anul trecut am pierdut de la 5-1 în decisiv. Anul ăsta am încercat să dau tot ce am mai bun și cred că mi-a ieșit până acum.

Sunt mulțumită de cum am jucat în turneele mari. Fiecare meci presupune multă muncă. Voi da tot ce pot până la final și sper să câștig fiecare meci.

Mereu încerc să ajung până în fazele finale la turnee. Azi a fost destul de greu. Am jucat și contra adversarei și contra vântului. Am blocat bine mingea și așa am câștigat în două seturi", a zis Halep după meci.

Playtech: TRAGEDIE! Doliu URIAȘ în politica din România! A MURIT în urmă cu puțin ...

Ianis Hagi și Dennis Man, în centrul atenției la reunire » Ținute extravagante alese de „tricolori”