SPORTURI  »  TENIS  »  WIMBLEDON

Site-ul oficial de la Wimbledon după înfrângerea Simonei Halep: "Kerber a fost mai norocoasă"

Articol de GSP - Publicat marti, 05 iulie 2016 17:24

Simona Halep (5 WTA) a pierdut în sferturile de finală ale turneului de la Wimbledon în fața lui Angelique Kerber (4 WTA), scor 5-7, 6-7 (2).

Site-ul oficial al turneului britanic a categorisit-o pe adversara Simonei ca fiind o jucătoare norocoasă în meciul de astăzi.

"Jucătoarea din Germania continuă să supraviețuiască în turneu, fiind singura care n-a pierdut vreun set anul acesta la Wimbledon. Deși a fost, fără îndoială, mai norocoasă, mai ales după ce a cerut la momentul oportun un Hawk-Eye, Kerber a meritat victoria pentru că a jucat mai agresiv și mai precis", se arată pe site-ul oficial al Wimbledon.

BOOM economic într-un oraș din România » Investiție de 650 de milioane de euro: fabrica de anvelope se mută din Rusia