SPORTURI  »  TENIS  »  TURNEUL DE LA STUTTGART

Start ratat! Prima lovitură grea primită de Halep » A fost eliminată în proba de "dublu" de la Stuttgart

Articol de GSP - Publicat luni, 20 aprilie 2015 18:25

Simona Halep a fost eliminată în primul tur al probei de dublu turneului de la Stuttgart, dotat cu premii totale în valoare de 731.000 de dolari.

Românca a făcut pereche cu Belinda Bencici, cele două fiind eliminate de echipa Chan Chin-wei (30 de ani, Taiwan, locul 512 WTA) / Chen Liang (26 de ani, China, locul 616 WTA) în 3 set-uri, scor 1-6, 7-5, 8-10, la capătul unui meci de o oră şi 33 de minute.

La simplu, Simona Halep va juca în turul 2, acolo unde o va întîlni, cel mai probabil joi, pe cîştigătoarea partidei dintre cehoaica Barbora Strycova şi iberica Garbine Muguruza.

Interviu-eveniment cu Stanislas Wawrinka, omul care „a spart” BIG 4: „Am ZERO regrete pentru Wimbledon și am trăit cel mai frumos sentiment din tenis ”. Ce spune despre dispariția reverului cu o mână

Presimte o alegere-șoc la Rapid: „Sunt aproape sigur că el vine! Este înaintea lui Șumi ca variantă”