SPORTURI  »  TENIS  »  WIMBLEDON

Surpriza zilei la Wimbledon » Rafael Nadal, eliminat de un jucător care nu este în Top 100

Articol de GSP - Publicat joi, 02 iulie 2015 21:36

Rafel Nadal, al şaptelea favorit al turneului de la Wimbledon, a fost eliminat de neamţul Dustin Brown, locul 102 ATP, scor 5-7, 6-3, 4-6, 4-6.

Brown a început mai bine meciul şi a cîştigat primul set, scor 7-5, dar Nadal a revenit şi a egalat situaţia, după ce a luat setul doi, scor 6-3.

După aceea, Brown, care a servit excelent pe întreg parcusul meciului, s-a aflat la conducere şi a cîştigat următoarele două seturi şi meciul, scor 6-4, 6-4.

Nadal continuă forma slabă, după ce a fost eliminat în "sferturi" la Roland Garros, iar anul acesta a cîştigat doar un turneu, cel de la Buenos Aires.

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”