SPORTURI  »  TENIS  »  TENIS

Tot mai aproape de o performanţă superbă! Simona Halep a intrat în marea finală

Articol de GSP - Publicat luni, 30 noiembrie 2015 14:01

Site-ul WTA a invitat fanii să voteze lovitura anului 2015, iar Simona Halep a reuşit să acceadă în finală cu punctul din august împotriva Sarei Errani.

Simona a terminat pe locul 2 în grupa B după cîştigătoarea de la Turneul Campionilor, Agnieszka Radwanska. Poloneza mai are o lovitură în finală, cea din martie. În finală mai este calificată şi nemţoaica Angelique Kerber.

Fanii pot vota cîştigătoarea de astăzi, 30 noiembrie, pînă duminică seară, pe 6 decembrie, urmînd ca cel mai frumos punct al anului să fie anunţat de site-ul WTA luni, pe 7 decembrie.