SPORTURI  »  TENIS  »  INDIAN WELLS

Umilinţă! Şi-a demolat adversara de la Indian Wells » A "tuns-o" din nou la zero

Articol de GSP - Publicat vineri, 18 martie 2016 09:28

Victoria Azarenka are zile când este fenomenală, de neoprit. La fel s-a întâmplat şi azi-noapte în sferturile de finală de la Indian Wells.

Fosta lideră WTA a reuşit s-o învingă pe Magdalena Rybarikova fără să piardă vreun game, scor 6-0, 6-0. Actuala elevă a lui Wim Fissette a făcut o demonstraţie de forţă şi şi-a arătat "colţii" înainte de un nou posibil duel cu Serena Williams.

În această noapte, Azarenka se va duela cu Pliskova pentru un loc în marea finală, iar acolo s-ar putea întâlni cu Serena, americanca având un meci la îndemână diseară cu Agnieszka Radwanska.

Azarenka este deja la a doua victorie cu 6-0, 6-0 din 2016, fiind chiar singura jucătoare care a reuşit această performanţă. La Australian Open a învins-o pe Alison Van Uytvanck cu acelaşi scor, în chiar primul meci al competiţiei.