SPORTURI  »  TENIS  »  SHENZHEN

UPDATE Simona Halep îşi cunoaşte adversara din semifinale! » La ce oră va evolua mîine

Articol de GSP - Publicat joi, 08 ianuarie 2015 00:00 / Actualizat joi, 08 ianuarie 2015 14:05

Simona Halep, locul 3 WTA, a învins-o în sferturile de finală de la Shenzhen pe sîrboaica Alexandra Krunici, locul 84 WTA, scor 6-3, 6-3.

UPDATE / Simona Halep a aflat cînd va juca în semifinalele de la Shenzen. A treia jucătoare a lumii va evolua împotriva lui Zheng la 6:00. Toate informaţiile  vor fi pe GSP.RO.

*****

Net superioară valoric, Halep a controlat autoritar disputa, tranşînd meciul într-o oră. Singurul moment cînd Simona a avut emoţii a fost în setul doi, după ce sîrboaica a dat semne de revenire şi a egalat la 3.

Cele două mai jucaseră o singură dată, în 2014, la Bucureşti. Victoria i-a revenit şi atunci sportivei noastre, scor 6-2, 6-4.

Simona Halep va juca în semifinale împotriva chinezoaicei Saisai Zheng, numărul 97 mondial, după ce aceasta a trecut de a patra favorită Zarina Diyas, poziţia 32 WTA, scor 3-6, 7-6 (7-2), 6-2.