SPORTURI  »  TENIS  »  AUSTRALIAN OPEN

VIDEO Cel mai haios coşmar de la Australian Open! Ce a păţit un arbitru de linie: "De ce nu s-a mişcat?"

Articol de GSP - Publicat miercuri, 27 ianuarie 2016 15:09

Moment inedit în sferturile de finală de la Australian Open în meciul dintre Federer şi Berdych.

Elveţianul s-a calificat mai departe, scor 7-6, 6-2, 6-4, urmînd să-l întîlnească pe Novak Djokovici în semifinala de mîine dimineaţă.

Totuşi, un arbitru a avut de suferit în primul set, chiar în tie-break. Un forehand devastator al lui Berdych nu a mai fost ajuns de Federer, iar mingea l-a lovit pe arbitrul de linie. Şi nu în orice parte a corpului. :)

"De ce nu s-a mişcat?", a fost reacţia unanimă pe reţelele de socializare după încercarea eşuată a arbitrului de a se feri.