SPORTURI  »  TENIS  »  SYDNEY

VIDEO Punctul meciului! "Cu Simona Halep, nu știi niciodată dacă ai dat lovitura cîștigătoare sau nu!"

Articol de GSP - Publicat miercuri, 13 ianuarie 2016 08:21

Simona Halep a învins-o astăzi pe cehoaica Karolina Pliskova, în sferturile turneului de la Sydney, scor 6-4, 7-5.

Românca a jucat incredibil în defensivă, bifînd cîteva puncte senzaționale.

Unul dintre acestea a venit în al doilea set, provocîndu-i pe comentatorii americani să exclame: "Cu Simona Halep, nu știi niciodată dacă ai dat lovitura cîștigătoare sau nu!".

Simona a părut că este pe punctul să piardă punctul, cu Pliskova lovind violent cu dreapta și trimițînd-o pe jucătoarea noastră la cîțiva metri buni în spatele liniei de fund.

Dar jucătoarea noastră a predat o lecție de apărare și a întors sorții punctului. VIDEO AICI.