TENIS    •   INDIAN WELLS

VIDEO Simona este de neoprit » Lovitură de mare campioană reușită în meciul cu Vania King

Sambata, 12 Martie

Simona Halep a câștigat categoric primul meci disputat la Indian Wells, în turul II, scor 6-1, 6-1, în fața Vaniei King.

În partida contra americancei, care a durat doar 55 de minute, Simona a avut o evoluție foarte bună și a jucat la cel mai înalt nivel.

În setul doi, la scorul de 2-0 pentru ea, Simona a reușit cea mai spectaculoasă lovitură a meciului. Halep câștigat punctul cu o lovitură de dreapta, în diagonală, la care Vania King nu a avut niciun răspuns.

Vezi AICI video

În următorul tur, Simona Halep va juca împotriva rusoaicei Ekaterina Makarova, locul 32 WTA.  Cele două s-au mai întâlnit de trei ori până în prezent, Halep fiind în avantaj, scor 2-1.