SPORTURI  »  TENIS  »  ROGERS CUP

VIDEO Wozniacki și-a ieșit din minți în timpul finalei de la Toronto, după ce Svitolina a făcut break

Articol de GSP - Publicat duminica, 13 august 2017 21:24

Caroline Wozniacki (6 WTA) a oferit faza zilei în timpul finalei pe care a pierdut-o la Toronto, împotriva Elinei Svitolina (5 WTA), în cadrul turneului WTA Rogers Cup, scor 4-6, 0-6.

În timpul primului set, Wozniacki s-a enervat după ce i-a oferit adversarei două puncte de break, pentru ca apoi să facă o dublă greșeală în urma căreia Svitolina a câștigat game-ul.

La finalul game-ului pierdut pe propriul serviciu, jucătoarea daneză a lovit puternic fileul cu racheta de câteva ori, înainte să-și reia locul pe linia de fund.

Svitolina, jucătoarea care a eliminat-o în semifinale pe Simona Halep, a câștigat duelul din finala cu Wozniacki și a ajuns la cinci trofee câștigate în 2017, dintre care 3 din categoria Premier.