SPORTURI  »  VOLEI  »  DERBY

Încă o victorie în faţa rivalei istorice! Steaua a demolat-o pe Dinamo în derby-ul de la volei masculin

Articol de GSP - Publicat duminica, 17 decembrie 2017 18:40

Steaua, liderul la zi din campionatul naţional de volei masculin, a câştigat categoric derby-ul de azi cu Dinamo, 3-0 la seturi.

Primul set a fost unul echilibrat, roş-albaştrii având nevoie de prelungiri pentru a se impune, 27-25.

Următoarele două seturi au fost la discreţia Stelei, care s-a impus tranşant, 25-18 şi 25-14.

A fost prima victorie a Stelei în faţa lui Dinamo după aproape 3 ani. Roş-albaştrii câştigau ultima oară în faţa rivalei pe 31 ianuarie 2015.

Steaua e pe primul loc, cu 35 de puncte, în timp ce Dinamo e abia pe locul 7, cu 17 puncte.