SPORTURI  »  TENIS  »  BRD NĂSTASE-ŢIRIAC TROPHY

FOTO Favoritul numărul 1 continuă la BRD Năstase-Ţiriac Trophy » Grigor Dimitrov s-a calificat în sferturi

Grigor Dimitrov Foto: Raed Krishan +6   FOTO
Grigor Dimitrov Foto: Raed Krishan

Articol de GSP - Publicat miercuri, 23 aprilie 2014 00:00 / Actualizat miercuri, 23 aprilie 2014 20:09

Grigor Dimitrov, favoritul numărul 1 de la BRD Năstase-Ţiriac Trophy, s-a calificat astăzi în sferturi după victoria cu Jiri Vesely, scor 7-6(5), 6-2.La a doua prezenţă la Bucureşti, tenismanul bulgar speră să cîştige cel de-al troilea trofeu al anului după succesul de la Acapulco. Primul pas l-a făcut cu dreptul, învingîndu-l pe Jiri Vesely. După un prim set echilibrat în care a avut nevoie de tie-break pentru a se desprinde de ceh, Dimitrov n-a mai stat la discuţii şi s-a impus şi în setul al doilea cu 6-2.

În sferturi, Dimitrov îl va întîlni pe ucraineanul Sergey Stakhovsky, care în turul doi a trecut de Carlos Berlocq, scor 4-6, 7-6(5), 6-2.

Interviu-eveniment cu Stanislas Wawrinka, omul care „a spart” BIG 4: „Am ZERO regrete pentru Wimbledon și am trăit cel mai frumos sentiment din tenis ”. Ce spune despre dispariția reverului cu o mână

Presimte o alegere-șoc la Rapid: „Sunt aproape sigur că el vine! Este înaintea lui Șumi ca variantă”