FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID - STEAUA 1-3

FOTO şi VIDEO Rapid - Steaua 1-3 » Giuleştenii au condus, dar au terminat în genunchi derby-ul cu rivala din Ghencea

Articol de GSP - Publicat sambata, 26 iulie 2014 00:00 / Actualizat sambata, 26 iulie 2014 23:01

Partida din Giuleşti a început cu Steaua dominînd, însă Rapid a fost echipa care a înscris. Vicleanul Daniel Pancu a descusut apărarea roş-albaştrilor şi a deschis scorul.

A fost doar un foc de paie. Steaua a revenit peste doar 4 minute. Keşeru a egalat după pasa lui Adi Popa. Mijlocaşul Stelei şi-a trecut şi el numele pe lista marcatorilor în minutul 66 cu un şut sub bară.

Chipciu a marcat şi el în minutul 72 şi a stabilit scorul final, 3-1, într-un meci în care campioana a mai avut două bare, prin Adi Popa şi Chipciu. Steaua urcă pe primul loc datorită golaverajului, în timp ce Rapid e ultima.