FOTBAL  »  Superliga  »  VIITORUL - RAPID 1-2

Daniel Pancu a avut emoţii în tribună la meciul cu Viitorul, 2-1: "Îmi era frică de ce se putea întîmpla după minutul 60"

Articol de GSP - Publicat vineri, 01 august 2014 00:00 / Actualizat vineri, 01 august 2014 23:35

Căpitanul Rapidului, Daniel Pancu, a vorbit despre victoria giuleştenilor în deplasarea de la Viitorul, 2-1.
"Ciolacu e o surpriză plăcută, a jucat bine şi cu Steaua, a scos penalty a marcat un gol spectaculos. Îmi era frică în tribună de ce se va întîmpla după minutul 60, dar din fericire totul a ieşit bine. Am reuşit să luăm trei puncte foarte importante.

Va trebui să perfecţionăm faza ofensivă pentru că acolo suferim foarte mult.
Moraru a adus entuziasm şi speranţe mari. Ce va fi pe viitor încă nu ştim. S-a achitat un salariu pînă acum, din banii veniţi pe Ioniţă II.

Am preferat să nu risc o accidentare mai gravă, de aceea am stat pe margine, dar etapa viitoare voi fi pe teren.

Avem un fundaş dreapta care nu e de meserie, avem nevoie de jucători cu experienţă în toate compartimentele", a declarat Pancu la Digisport.