INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  MALMO - SALZBURG

VIDEO Magnus Eriksson de la Malmo reuşeşte golul serii în Liga Campionilor

Articol de GSP - Publicat miercuri, 27 august 2014 00:00 / Actualizat joi, 28 august 2014 01:41

Malmo a pierdut cu 2-1 în manşa tur a play-off-ului Ligii Campionilor în faţa lui Salzburg, dar, astăzi, în manşa retur, suedezii au făcut spectacol.

Atacantul Magnus Eriksson a înscris în minutul 19 un gol formidabil cu un şut de la 30 de metri. Portarul Gulacsi era ieşit la 6 metri în faţa porţii, iar suedezul la executat superb.

Malmo a învins-o pe Salzburg cu 3-0, prima şi ultima reuşită fiind semnată de Rosenberg din penalty în minutul 11, respectiv minutul 84.