INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  CHELSEA-SCHALKE 1-1

VIDEO Cesc Fabregas a marcat împotriva lui Schalke, dar Chelsea nu a luat cele 3 puncte!

Cesc Fabregas se bucură că a înscris în poarta lui Fährmann, foto: reuters

Articol de GSP - Publicat miercuri, 17 septembrie 2014 00:00 / Actualizat miercuri, 17 septembrie 2014 23:39

Chelsea: Courtois - Ivanovic, Cahill, Terry, Luis - Fabregas, Matic - Ramirez, Willian, Hazard - Drogba

Cesc Fabregas pare un jucător renăscut, de cînd s-a întors în Anglia. Spaniolul în vîrstă de 27 de ani a deschis scorul pe Stamford Bridge, acolo unde Chelsea a primit vizita celor de la Schalke, scor 1-1, în primul meci din grupele Ligii Campionilor.

Ca şi în campionat, belgianul Hazard şi Fabregas au colaborat magic. Liderul din Premier League, pentru care Drogba a intrat titular, a înscris în minutul 11, după ce Hazard a reuşit o pasă cu călcîiul, iar Fabregas a finalizat.

Este primul gol al lui Fabregas pentru Chelsea, echipă la care a ajuns după 3 sezoane nereuşite la Barcelona. Spaniolul a făcut spectacol în primele 4 etape din Premier League, reuşind 6 pase de gol.

VEZI AICI GOLUL LUI FABREGAS

Pe fondul unui joc bun, Schalke a egalat în minutul 57, prin Huntelaar, care a finalizat o acţiune pornită după o minge pierdută de Fabregas. În ciuda faptului că i-a introdus pe Remy şi pe Diego Costa, Mourinho nu a reuşit să obţină cele 3 puncte.

Schalke: Fährmann - Hoger, Neustadter, Fuchs - Boateng, Aogo - Sam, Meyer, Draxler - Huntelaar