FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  RAPID - FC BOTOŞANI

FOTO Rapid - FC Botoşani 5-4 după penalty-uri » Giuleştenii se califică dramatic în optimile de finală

Articol de GSP - Publicat marti, 23 septembrie 2014 00:00 / Actualizat marti, 23 septembrie 2014 23:20

FC Botoşani a fost învinsă la penalty-uri de Rapid în "şaisprezecimile" Cupei României, scor 4-5. La capătul celor 120 de minute scorul a fost 0-0.

Cu mari probleme financiare, giuleştenii reuşesc să se califice în "optimi" la capătul unui meci controlat în mare parte de moldoveni.

FC Botoşani este a doua echipă din Liga 1 care părăseşte Cupa României. Cealaltă este Gaz Metan, care a pierdut cu Rapid Suceava, scor 0-1.

min. 117:
Jucătorii celor două formaţii au obosit, e greu de crezut că se mai poate întîmpla ceva. Cel mai probabil vom avea prelungiri
min. 106: S-a reluat jocul!

min. 105: Sfîrşitul primei reprize de prelungiri
min. 104:
Batin reia cu capul de la 12 metri, mingea trece puţin pe lîngă poarta lui Drăghia
min. 102:
Echipele refuză să mai rişte, ambele aşteptînd loviturile de la 11 metri. Prima repriză de prelungiri a fost lipsită de vreo şansă de a marca
min. 95:
Browne intră în locul lui Ivanovici
min. 91:
A început prima repriză de prelungiri
min. 90+3: FINALUL CELOR 90 DE MINUTE! Urmează prelungiri
min. 85:
Rapidiştii scapă incredibil. Botoşănenii au şutat din apropiere, Drăghia era depăşit, însă un Buş a respins de pe linia porţii
min. 68:
Drăghia îl deposedează în ultimul moment pe Batin, care scăpase singur spre poartă
min. 54:
Batin scapă spre poartă, trimite o scăriţă, mingea se îndrepta către colţul lung, dar Russel nu ajunge la balon
min. 46:
A început repriza secundă!
min. 45:
Ianc intră în locul lui Codoban
min. 45+4: PAUZĂ!
min. 45+3:
Lung şutează frumos din apropiere, mingea este respinsă greu de apărarea botoşănenilor
min. 45+1:
Cojocnean centreaza in careu, Lazar are probleme şi respinge greu în corner
min. 45:
Ciolacu reia cu capul o centrare a lui Cojocnean, slab însă
min. 37:
Centrare a lui Cojocnean în careul oaspeţilor, Martin sare la cap, însă se loveşte de Lazar şi se acordă fault în atac
min. 29: Meci echilibrat în Giuleşti! În afara ocaziei din primul minut, cele două echipe nu au reuşit mare lucru
min. 17: Martin reia cu capul de la 7 metri, mingea se duce slab şi este reţinută de Lazar
min. 6: Savin iese, intră Iacob
min. 1: BARĂ BOTOŞANI! Ivanovici prinde un şut excelent de la mare distanţă, mingea loveşte transversala
min. 1: A început partida!