INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  ARSENAL - GALATASARAY 4-1

VIDEO Arsenal a zdrobit-o pe Galatasaray! Hattrick pentru Welbeck

Articol de GSP - Publicat miercuri, 01 octombrie 2014 00:00 / Actualizat miercuri, 01 octombrie 2014 23:59

Arsenal a avut o primă repriză fabuloasă, pe teren propriu, împotriva celor de la Galatasaray, conducînd la pauză cu 3-0. Meciul s-a terminat 4-1 pentru "tunari"

Golurile trupei lui Arsene Wenger au fost marcat de Welbeck, care a reuşit un hattrick, în minutele 22, 30 şi 52, şi de Alexis Sanchez, 41. Pentru turci a marcat Burak Ilmaz, din penalty, în minutul 62, după ce portarul lui Arsenal a fost trimis la cabine. VIDEO CU GOLURILE

Arsenal e pe locul 2 în grupa D, cu 3 puncte, la 3 puncte distanţă de liderul Borussia Dortmund, care a trecut cu 3-0 de Anderlecht.