FOTBAL  »  Superliga  »   STEAUA - FC BRAŞOV 2-0

VIDEO şi FOTO » Steaua - FC Braşov 2-0 » Steaua continuă parcursul excelent în Liga 1

Articol de GSP - Publicat sambata, 22 noiembrie 2014 00:00 / Actualizat sambata, 22 noiembrie 2014 22:21

Steaua a cîştigat meciul cu FC Braşov, 2-0, şi a ajuns la a patra victorie consecutiva în Liga 1, fără să primească gol.

VEZI AICI MECIUL LIVETEXT
VEZI AICI GOLUL LUI ADI POPA
VEZI AICI GOLUL LUI ALEX CHIPCIU

În prima repriză, Steaua nu a strălucit şi a avut o singură ocazie, prin Claudiu Keşeru, care a trimis mingea în bară, cu un şut din 8 metri, în minutul 28.

Steliştii au început în forţă a doua repriză şi au marcat după 8 secunde. Sînmărtean a pasat lung spre Adi Popa, iar mijlocaşul a profitat de ciocnirea portarului de la Braşov cu un fundaş şi a marcat din 6 metri, cu poarta goală.

După primirea golului, braşovenii nu au reuşit să pună probleme Stelei şi tot elevii lui Gâlcă au marcat. Alex Chipciu a înscris în minutul 78, cu un şut de la 12 metri.

Steaua se menţine pe primul loc, după 15 etape. Steliştii au 37 de puncte, cu 8 mai multe decît CFR, care are un meci mai puţin.

Echipele de start:

STEAUA : Arlauskis - Luchin, Szukala, Papp, L. Filip - Prepeliţă, Sânmărtean - Ad. Popa, Chipciu, Tănase - Keşeru

Rezerve: Cojocaru, Râpă, N. Stanciu, Latovlevici, Breeveld, Pîrvulescu, Bourceanu

FC BRAŞOV: Marinescu - Străuţ, Ricardo Machado, Leko, Serginho - Bruno Madeira, Diogo Santos - Constantinescu, Şt. Grigorie, Aganovici - L. Ganea

BOOM economic într-un oraș din România » Investiție de 650 de milioane de euro: fabrica de anvelope se mută din Rusia