INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GENCLERBIRLIGI

VIDEO "Dublă" după două luni de secetă » Bogdan Stancu înscrie din nou pentru Genclerbirligi

Articol de GSP - Publicat duminica, 23 noiembrie 2014 00:00 / Actualizat duminica, 23 noiembrie 2014 15:38

Veşti bune din Turcia pentru selecţionerul Anghel Iordănescu. Bogdan Stancu a reuşit o "dublă" pentru Genclerbirligi în confruntarea cu Karabukspor, scor 2-2.
"Motanul" nu mai marcase în campionat de la mijlocul lunii septembrie, 2-0 cu Eskisehirspor, iar ultimele goluri înscrise au fost luna trecută, în partida României cu Finlanda, 2-0.

Stancu a deschis scorul în minutul 23 (VIDEO) şi a readus-o pe Genclerbirligi în avantaj înainte de pauză (VIDEO), după ce Traore egalase din penalty.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”