INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  UCRAINA

VIDEO Cum a ajuns Eric Bicfalvi golgheterul Ucrainei, în 13 minute » Atenţie la golul cu Cernomoreţ!

Articol de GSP - Publicat vineri, 19 decembrie 2014 00:00 / Actualizat vineri, 19 decembrie 2014 11:11

În perioada în care a evoluat în Ghencea, Eric Bicfalvi a marcat de doar de 3 ori în 92 de meciuri. Mijlocaşul era folosit la închidere, post pe care nu era obişnuit.

Imediat după transferul la Volin, Eric a revenit pe poziţia de mijlocaş ofensiv şi uneori chiar şi atacant, aşa cum şi Hagi îl folosea la Steaua, iar jucătorul a devenit golgheterul Ucrainei, cu 9 goluri în turul campionatului.

Vezi un VIDEO cu golurile lui Eric Bicfalvi la Volin, iar cel de la minutul 8:45 este incredibil.