INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ARABIA SAUDITĂ

VIDEO Remize pentru Al Hilal şi Al Ittihad » Reghe şi Piţi se îndepărtează de titlu

Articol de GSP - Publicat vineri, 19 decembrie 2014 00:00 / Actualizat vineri, 19 decembrie 2014 22:21

Laurenţiu Reghecampf şi Victor Piţurcă se departează şi mai mult de titlu, după ce echipele lor au remizat în etapa a 13-a din campionat.

Al Hilal a fost ţinută în şah de Hajer, locul 7 în campionatul intern, reuşind să egaleze în partea secundă, după ce gazdele marcaseră din penalty în minutul 9. Kwak a marcat singurul gol al formaţiei lui Laurenţiu Reghecampf.

Nici Victor Piţurcă nu o duce mai bine. Deşi Al Ittihad a deschis scorul în minutul 54 prin Al Ghamdi, Al Ahli a reuşit să egaleze peste numai şase minute. În cele şase meciuri cu Piţi pe bancă, Al Ittihad a obţinut numai două egaluri!

Al Hilal este pe locul 5, cu 24 de puncte, la 10 de liderul Al Nasr, în timp ce Al Ittihad ocupă poziţia a şasea, la un punct în spatele formaţiei lui Reghe. Primele trei locuri se califică în Liga Campionilor Asiei.