FOTBAL  »  Superliga  »  CHIAJNA - OŢELUL

VIDEO şi FOTO Concordia Chiajna - Oţelul 3-0 » Ilfovenii urcă pe locul 9 în Liga 1, egalînd Viitorul în clasament

Articol de GSP - Publicat vineri, 27 februarie 2015 00:00 / Actualizat vineri, 27 februarie 2015 21:46

Concordia Chiajna a confirmat forma excelentă din etapa trecută şi în această săptămînă, cîştigînd meciul de pe teren propriu cu Oţelul, scor 3-0.VEZI LIVETEXT MECIUL!

VEZI VIDEO

Primele două goluri ale ilfovenilor au fost marcate după pauză, prin Mihai Dina, jucător intrat pe teren în a doua repriză. Ultimul gol al meciului a venit în prelungiri şi a fost înscris de Purece.

Victoria este extrem de importantă, mai ales că Oţelul este una dintre contracandidatele la retrogradare.

Chiajna a urcat pe locul 9 în Liga 1 după acest succes, cu 21 de puncte, la egalitate cu Viitorul, în timp ce Oţelul e pe 17, cu doar 12 puncte.

O singură înfrîngere a suferit Concordia în ultimele 12 meciuri jucate în Liga 1, 0-1 cu Steaua pe 9 noiembrie, în rest 3 victorii şi 8 remize.

Echipele de start:

Chiajna: Fl. Matache - Dyulgerov, D. Lung, Maftei, Bucurică, B. Madeira - R. Alves, Grigorie, Boldrin - D. Florea, Wellington

Rezerve: Rîmniceanu, M. Dina, Serediuc, Fl. Purece, Muşat, Dragarski, Cr. Raiciu

Oţelul: Makalambay - Solomou, Leca, Cucu, D. Popescu - Sanaa, Helder Tavares - Iorga, Fl. Cernat, Hamroun - I. Popa

Rezerve: Hotoboc, An. Miron, Murgoci, Tudorie, E. Dică, R. Tătar, C. Cristea

A uitat-o pe Ghenea? » Dimitrov are o nouă cucerire celebră: filmați pe străzile din Monte Carlo

„Dacă mănânci o lună de la penitenciar, dai colțul!” » Dănuț Lupu, despre condițiile de la Rahova: „Să mă ierte doamna Rodica, dar la Marriott era mai ieftin ...”