FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID-VIITORUL

FOTO Rapidiştii au retrăit coşmarul din meciul cu PSG » S-a stins nocturna în Giuleşti!

Articol de GSP - Publicat luni, 02 martie 2015 00:00 / Actualizat luni, 02 martie 2015 21:50

În prima repriză a meciului dintre Rapid şi Viitorul nocturna stadionului Giuleşti s-a stins.

Vezi aici meciul liveTEXT

În minutul 34, partida a fost întreruptă pentru cîteva momente, după ce o pană de curent a afectat stadionul din Giuleşti.

Meciul nu a fost întrerupt însă pentru mult timp şi s-a reluat după ce generatorul de rezervă a intrat în funcţiune.

Acesta nu este primul incident de acest gen trăit de suporterii rapidişti. În 2001, în meciul dintre Rapid şi PSG din Cupa UEFA, nocturna de pe stadion s-a stins la scorul de 1-0 pentru francezi. Meciul nu s-a mai reluat, iar cei de la PSG au cîştigat cu 3-0 la "masa verde".