INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ANGLIA

VIDEO Liderul confirmă și în derby » Chelsea - United 1-0. Oaspeții au cerut penalty în prelungiri

Articol de - Publicat sambata, 18 aprilie 2015 21:27

Chelsea a cîștigat derbyul din Premier League cu United, 1-0.

Hazard a marcat unicul gol al meciului în minutul 38, după un schimb de pase spectaculos  cu Oscar și o eroare în defensiva lui United VIDEO.

Tot echipa lui Mourinho a presat și după deschiderea scorului și a mai avut o ocazie importantă prin Drogba, în minutul 54, care a încercat să-i paseze aceluiași Hazard, dar mingea a lovit bara laterală dintr-o poziție incomodă.

United și-a mai revenit pe final de meci dar a ratat ocazii bune de a marcat prin Mata și Falcao, columbianul lovind chiar bara. În prelungiri, jucătorii lui Van Gaal au cerut penalty la duelul Herrera - Cahill, însă arbitrul nu a acordat nimic.

Chelsea este în continuare pe primul loc în Premier League, cu 76 de puncte, urmată de Arsenal, 66, și United, 65.