INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LA LIGA

FOTO şi VIDEO Barcelona se impune cu 2-0 în derby-ul Cataluniei » Jucătorii lui Luis Enrique sînt tot mai aproape de titlu

Articol de GSP - Publicat sambata, 25 aprilie 2015 21:07

Barcelona continuă forma bună şi se menţine pe primul loc în La Liga.

Jucătorii lui Luis Enrique s-au impus pe terenul celor de la Espanyol, 2-0, în derby-ul oraşului Barcelona.

Barcelona a început bine meciul şi a stabilit scorul final încă din prima repriză. După 17 minute, brazilianul Neymar a deschis scorul cu un şut din 10 metri.

Opt minute mai tîrziu, Messi a marcat ultimul gol al meciului. Argentinianul a primit o pasă excelentă de la Suarez şi a înscris cu un şut din 6 metri.

Meciul nu a fost lipsit de tensiuni, iar Jordi Alba şi Moreno au fost eliminaţi.

Vezi aici video

Cu cinci etape înainte de final, Barcelona se află pe locul întîi, cu cinci puncte în faţa rivalei Real Madrid, care va juca mîine.