INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SUNDERLAND

VIDEO Pantilimon e din nou eroul lui Sunderland » A apărat un penalty în ultimul minut și echipa sa a cîștigat

Articol de GSP - Publicat duminica, 02 august 2015 09:48

Costel Pantilimon a fost omul decisiv pentru Sunderland în sezonul trecut de Premier League și la fel pare să fie și anul acesta.

Portarul român în vîrstă de 28 de ani a apărat un penalty în ultimul minut al partidei amicale dintre Sunderland și Hannover, scor 1-0, după golul noului-venit Jeremain Lens, din minutul 74. De altfel, Panti a parat lovitura de pedeapsă, după care tot el a revenit și la continuarea fazei a respins mingea în corner.

Fostul goalkeeper al Timișoarei a fost providențial în mai multe rînduri, iar site-urile de sport din Anglia s-au întrecut în elogii la adresa lui. "Este o victorie datorată lui Pantilimon", a notat goal.com.

Mai jos este VIDEO cu penalty-ul apărat de Pantilimon la minutul 2:50.

Interviu-eveniment cu Stanislas Wawrinka, omul care „a spart” BIG 4: „Am ZERO regrete pentru Wimbledon și am trăit cel mai frumos sentiment din tenis ”. Ce spune despre dispariția reverului cu o mână

Ședința s-a încheiat! Cristiano Bergodi a plecat OFICIAL de la Rapid: „Mulțumim pentru momentele frumoase”