SPORTURI  »  RUGBY  »  ROMÂNIA - CANADA 17-15

VIDEO Momente de euforie pe stadionul din Leicester după victoria României » "Stejarii" au izbucnit la finalul partidei

Articol de GSP - Publicat marti, 06 octombrie 2015 21:38

Naționala de rugby a României a reușit o victorie de senzație în fața reprezentativei Canadei la Campionatul Mondial, scor 17-15.

După ce au ținut cu sufletul la gură o națiune întreagă, "stejarii" au revenit cu doar cîteva minute înainte de final și au cîștigat, deși au fost conduși cu 15-0.

La finalul meciului de pe stadionul Leicester, jucătorii, staff-ul și toți fanii români au explodat de bucurie.

Vezi AICI VIDEO cu momentele de bucurie de după partidă!

sakamoto  •  07 Octombrie 2015, 12:03

Nu-i cine stie ce mare lucru sa joci cu un om in minus. Timisoara-fcsb, finala cupei romaniei, banatenii au jucat avind 4 jucatori mai putin in teren. Si 3 eseuri anulate. Si totusi timisorenii au cistigat. Arbitrul ineficient-n-a cistigat fcsb meciul-va fi aspru pedepsit.

apoca
apoca  •  07 Octombrie 2015, 10:07
Postat de Lian Berthold pe 07 Octombrie 2015, 09:40

Să nu exagerăm. În 88-89 nu ne mai puteam bate cu Franţa, darămite cu britanicii. La naiba, deja italienii ajunseseră în faţa noastră. Epoca de glorie (cîtă glorie a fost şi aia, adic ăsă fii partenerul preferat de antrenament al celor 5 naţiuni) s-a încheiat prin 85-86, dacă nu şi mai devreme.

la inceputul anilor 90 inca bateam Franta si Tara Galilor.

portardelegenda
portardelegenda  •  07 Octombrie 2015, 09:58

am vazut meciul si chiar daca m-am bucurat imi dau seama ca nu in fiecare zi e vinerea mare . Canada a jucat cu un om in minus iar asta se vede . Ceea ce nu se specifica prin comentarii e ca si noi am jucat in prima repriza cu un om in minus si spre lauda si norocul nostru am reusit sa limitam scorul in atare conditii.Felicitari baietilor dar suntem departe de ceea ce joaca unii pe acolo