FOTBAL  »  NATIONALA  »  ROMÂNIA U18 - SUEDIA U18

Egal dramatic pentru naționala României de sub 18 ani! Ianis Hagi a înscris împotriva Suediei

Articol de GSP - Publicat marti, 06 octombrie 2015 22:11

România U18 a remizat cu selecționata similară a Suediei, scor 2-2. Ianis Hagi și Florin Coman au marcat pentru "tricolori". Meciul amical s-a disputat pe stadionul "Nicolae Dobrin" în fața a 500 de fani.

Condusă în minutul 13 după golul lui Lindberg, România a revenit în minutul 26, cînd a marcat Florin Coman din pasa stelistului Vlad Mihalcea.

Ianis Hagi a marcat pentru 2-1 în minutul 60 cu un șut cu stîngul, însă Suedia a egalat la ultima fază prin golul lui Stoianovici.

La debutul său pe banca ”tricolorilor” U18, Costel Enache a folosit următorii jucători:

Suciu - Căpușă, Ghiță, Kilyen (60 Ciobotariu), Fridrich (73 Negrea) - Oaidă (80 Costache), Tănase - Mihalcea (73 Ciobanu), Hagi-cpt. (73 Kanaloș), Casap (60 Carnat) - Coman

Al doilea duel dintre cele două selecționate este programat joi, 8 octombrie, de la ora 15:00, tot pe stadionul ”Nicolae Dobrin” din Pitești.