INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  INDIA

VIDEO Super-gol pentru Adrian Mutu în campionatul indian » A driblat 4 oameni și a înscris, însă echipa sa a fost umilită

Articol de GSP - Publicat vineri, 27 noiembrie 2015 18:50

Pune City a pierdut categoric meciul din deplasare cu Ateltico de Kolkata, scor 1-4 în etapa a 12-a din Indian Super League.

Unicul gol al oaspeților a fost marcat de Adrian Mutu, în minutul 86 după ce a driblat 4 oameni ai gazdelor.

Fostul internațional român a ajuns astfel la al 3-lea gol în campionatul indian. În această partidă Mutu a fost integralist.

Pune City n-a cîștigat nici un meci în ultimele 6 etape și a coborît pe locul 6, antepenultimul, cu 15 puncte, la opt puncte de liderul Atletico de Kolkata, care are însă un meci mai mult.