INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ITALIA

VIDEO Gol de 3 puncte pentru Stoian! Echipa sa a urcat pe locul 2 după 1-0 cu Spezia

Articol de GSP - Publicat vineri, 27 noiembrie 2015 22:09

Adrian Stoian a reușit să aducă o victorie pentru Crotone în meciul din deplasare cu Spezia. Românul a marcat unicul gol al meciului în victoria echipei sale cu 1-0 în etapa a 15-a din Serie B.

Stoian a marcat în minutul 12, dintr-un penalty. Atacantul a evoluat 81 de minute, fiind înlocuit cu Palladino.

Mihai Bălașa a jucat și el la Crotone. Acesta a intrat pe teren în minutul 68 în locul lui Zampano.

Crotone e pe locul 2 în Serie B, cu 31 de puncte. Prima e Cagliari, cu 32 de puncte și cu un meci mai puțin.