SPORTURI  »  TENIS  »  TURNEUL DE LA MADRID

BATE TOT! Victorie MAGNIFICĂ pentru Irina Begu la Madrid! A scos-o pe Garbine Muguruza la capătul unui meci ULUITOR

Articol de GSP - Publicat luni, 02 mai 2016 23:57

Irina Begu a câștigat dramatic meciul cu Garbine Muguruza, locul 4 WTA și s-a calificat în turul 3 de la Madrid la capătul unui meci de aproape 3 ore.

Românca a pierdut primul set, scor 5-7, dar a revenit incredibil și s-a impus. Aceasta e prima victorie a Irinei Begu cu o jucătoare de top 5.

În set-ul 2 ocupanta locului 34 WTA s-a impus în tie-break, scor 7-6 (7-4) după o oră și 9 minute de joc. În decisiv românca a avut nervii tari și a reușit să se impună, scor 6-3.

În turul următor Irina Begu o va înfrunta pe Christina McHale, locul 59 WTA, care a trecut de cehoaica Pliskova. Acesta va fi al doilea meci dintre cele două, românca pierzând în 2008, scor 6-2, 6-3.

EXCLUSIV: Anunțul momentului pentru Gigi Becali » Fotbalistul se întoarce la FCSB: „Direct atacant îl bag!”