INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  REVENIRE ÎN ANTRENORAT

Ilie Balaci nu mai e șomer! "Minunea blondă" a semnat noul contract

Articol de GSP - Publicat miercuri, 04 mai 2016 16:03

Ilie Balaci, 59 de ani, a semnat astăzi un contract cu Al-Hilal Omdurman, ocupanta locului 1 în campionatul din Sudan.

Olteanul ar fi încasat deja o primă de instalare de 250.000 de dolari și are un salariu de 650.000 de dolari pentru următorul an.

Ilie Balaci are o mulțime de trofee câștigate în cariera de antrenor: Liga Campionilor Africii, Liga Campionilor Asiei, Cupa Golfului, campionatele Tunisiei, Marocului, Arabiei Saudite și Emiratelor Arabe Unite. Ultima echipă pe care a antrenat-o Ilie Balaci a fost Al-Nahda, în 2013.