INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  AMICAL

VIDEO Ce atacant are Manchester United! Gol la nici 3 minute de la debutul în naționala Angliei

Articol de GSP - Publicat vineri, 27 mai 2016 23:53

Marcus Rashford a avut parte de un debut incredibil în naționala Angliei. A înscris după doar 2 minute și 20 de secunde în amicalul cu Australia, câștigat de englezi, scor 2-1.

VEZI VIDEO

Al doilea gol a fost înscris de Wayne Rooney, celălalt atacant al celor de la Manchester United, în minutul 55, cu un șut frumos sub bară.

Australia a punctat și ea pe tabelă în minutul 75, grație unui autogol al lui Eric Dier.

Echipele de start:

Anglia: Forster - Clyne, Smalling, Stones, Bertrand, Henderson, Wilshere, Drinkwater, Sterling, Lallana, Rashford

Australia: Ryan - Risdon, Wright, Milligan, Smith, Jedinak, Mody, Luongo, Rogic, Kruse, Maclaren