FOTBAL  »  AMICALE  »  VIITORUL

Egal pentru Viitorul în amicalul tare cu APOEL Nicosia! Echipa lui Hagi a ratat ocazii uriașe în a doua parte a jocului

Articol de GSP - Publicat miercuri, 29 iunie 2016 21:51

FC Viitorul a jucat primul meci de verificare în cadrul stagiului de pregătire din Polonia.

Formația pregătită de Gheorghe Hagi a întâlnit campioana Ciprului, APOEL Nicosia, partida disputându-se pe terenul central al bazei de pregătire Mistral Sport, de la Gniewino (Polonia).

Partida s-a încheiat la egalitate, scor 1-1 (0-0). Constănțenii au deschis scorul în min.48, grație autogolului lui Sergio Leal, iar campioana Ciprului a egalat în minutul 73 prin Vander Sacramento.

Benzar a lovit bara în minutul 61, Coman a ratat și el singur cu Pardo o ocazie în minutul 87, în timp ce Iacob a reluat milimetric pe lângă bară în minutul 88. Cei trei puteau aduce victoria echipei lui Hagi.

Echipele:

FC Viitorul: Tordai (31 Rîmniceanu; 65 Buzbuchi) – Hodorogea (46 Benzar), Țîru (46 Rădoi), Boli (46 Carp; 75 Iacob), Ganea (46 Mitache) – D. Lopez (46 Filip), Brandan (46 Nedelcu), Purece (46 Casap; 75 Dumitrescu) – Iancu (46 Stoica), Rusu (46 Coman), Chițu (46 Cicâldău).

APOEL Nicosia: Pardo - Milanov, Astiz, Da Cruz, Nektarios - De Oliveira, Barbosa, Giorgos - Sacramento, De Vincenti, Sotiriou

Au mai jucat: Kostakis, Orlandi, Tavares, Qazim, Michalis, Anastasiou, Sergio Leal, Merkis, Vasilios, Kyriakos, Nikolaos, Efstathios, Tualungo, Paraskevas, Waterman.