SPORTURI  »  HANDBAL  »  LIGA CAMPIONILOR

Zi proastă pentru handbalul românesc! Înfrângeri pe linie » CSM București a pierdut în Danemarca

Articol de GSP - Publicat sambata, 22 octombrie 2016 21:23

CSM București a pierdut meciul din Danemarca cu Midtjylland, în etapa a 2-a a grupelor Ligii Campionilor, scor 21-24.

Fetele lui Jakob Vestergaard au condus la pauză 10-9, însă în a doua repriză s-au apărat foarte prost și au pierdut la 3 goluri.

CSM București a câștigat primul meci din această competiție chiar cu scorul cu care a pierdut azi, 24-21, cu Rostov.

Toate reprezentantele au pierdut

Dinamo a cedat și ea în Liga Campionilor la masculin, scor 26-27 cu Nantes, în timp ce CSM Ploiești a pierdut categoric cu Michalovce, scor 19-43.

De asemenea, Corona Brașov a cedat returul cu Bietigheim, scor 19-23.