FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  DINAMO 2 - DINAMO

Critici de la Clau-gol după o primă repriză jenantă în Dinamo 2 - Dinamo: "Aleargă în doru' lelii"

Articol de GSP - Publicat miercuri, 26 octombrie 2016 22:07

Claudiu Niculescu a analizat jocul lui Dinamo din prima repriză a meciului cu "satelitul" din liga a treia și a taxat atitudinea delăsătoare a jucătorilor de la prima echipă.

Fosta glorie dinamovistă a criticat atitudinea jucătorilor de la prima echipă:

" Dinamo tratează cu superficialitate jocul, mulți dintre jucători aleargă în doru' lelii. E o corvoadă pentru ei că se află în teren.

Jucătorii să arate atitudine și să trateze meciul corect", a spus Niculescu la TV Digi Sport.

Acesta a remarcat un singur jucător din prima echipă a "câinilor", sud-africanul May Mahlangu:

"Se vede că este profesionist, aleargă mult, se zbate, vrea sa demonstreze că merită să fie titular în echipa lui Andone".

La pauză, Dinamo a fost la egalitate cu Dinamo 2, în șaisprezecimile Cupei României, 0-0.